Hakkımızda

SİMYA GELİŞİM YÖNETİM EKİBİ

Kağan ÜNVER

Simya Gelişim’in Kurucusu ve Yönetici Ortağı olan Kağan ÜNVER, 1970 yılında İstanbul’da doğdu. Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra, Yıldız Teknik Üniversitesi Metalurji – Malzeme Mühendisliği ana bilim dalından “Bölüm Birinciliği” ile mezun oldu. Daha sonra İşletme Yönetimi konusunda Yüksek Lisans yaparak, Davranış Bilimleri eğitimleri aldı. Lisans ve Yüksek Lisans süresince yaptığı çalışmalar çeşitli kurumlarca yayımlandı ve bu konuda ödüller aldı.

İş yaşamına 1992 yılında Eczacıbaşı Holding ile başlayan Kağan Ünver, 1993 yılında Sabancı Holding bünyesine ”Eğitim ve Yönetim Geliştirme Koordinatörü” olarak katıldı ve pazarlama ve ürün, satış becerileri, satış yönetimi, iletişim, takım çalışması, liderlik, beden dili ve teknik eğitimlerin içeriklerinin geliştirilmesi ve sunulması konusunda ve yeni eğitim danışmanlarının yetiştirilmesi ve yönetimsel konusunda çalıştı. Kısaca, 1994 – 2005 yılları arasında Sabancı Holding bünyesindeki diğer kuruluşlarda da özellikle İşletme, Üretim, Satış ve Hizmet Sektörü alanında Yönetim Danışmanlığı ve Eğitimler gerçekleştirdi. 

2004 ve 2005 yıllarında, Belçika'dave 2007 - 2009 aralığında ise Japonya’da özellikle “İletişim, Takım Çalışması, Proje ve ürün yönetimi, Liderlik, Satış Teknikleri ve Koşulsuz Müşteri Memnuniyetine” yönelik eğitim programları konusunda ve Yönetici Koçluğu konusunda çalışmalara katıldı ve bu çalışmaların “uygulayıcı” sertifikalarını aldı.

Kağan Ünver, tecrübe ve deneyimlerini daha geniş bir vizyon ile paylaşmaya karar vererek 2004 yılından itibaren Yönetim ve Eğitim Danışmanlığı yapmakta ve halen bu konudaki çalışmalarına devam etmektedir.

Kağan Ünver aynı zamanda gerek iş dünyası, gerekse üniversitelerde çeşitli kongre, konuşma ve konferanslarda yer almaktadır. Aynı zamanda çeşitli makaleleri yayımlanmaktadır.

Özel yaşamında da hareketli ve renkli bir kişiliğe sahip olan Kağan Ünver, aynı zamanda fotoğraf sanatı ve yemek yapımı ile ilgili çeşitli seminerlerde yer almaktadır. Ayrıca uzun zamandır uğraştığı Binicilik Spor'unda Engel Atlama Saha Komiserliği görevini de üstlenmektedir.

Hobileri arasında, Binicilik Sporu (Engel Atlama), Yelken, Windsurf ve Off-road gibi doğa sporları, belgesel ve doğa fotoğrafçılığı ön planda gelmektedir.

Uzmanlık alanları : Yönetim Teknikleri, Yalın Yönetim, Davranış Psikolojisi, Motivasyonel Psikoloji, İletişim Teknikleri, Satiş Ekiplerinin Yönetimi, Satış Becerileri, Takım Çalışması ve Liderlik, Ürün Yönetimi, Proje Yönetimi, Hedef Belirleme ve Sonuç Alma, Sunum Teknikleri, Konuşma Sanatı, İletişim, Etkili Yaşam, Duygusal Zeka, NLP, Kuantum Fizigi ve Beden Dili.

 

Burçak TUĞCU

Simya Gelişim’in Proje Koordinatörü olan Burçak Tuğcu, 1971 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesinden mezun oldu ve ardından Mühendislik, İşletme ve Davranış Psikolojisi / Klinik Psikoloji konularında yüksek lisans yaparak aynı zamanda, Kurumsal İletişim ve Kültür konularında ise çeşitli çalışmalar gerçekleştirdi.

Çalışma hayatına Tübitak’ta Profesyonel Proje Yöneticisi olarak başlayan Burçak Tuğcu, 1998 yılında THY A.O. ailesine olarak katıldı ve 2011 yılına kadar görevine devam etti. 12.000 saatin üzerinde eğitim ve gözlem saati olan Burçak Tuğcu, 2000 yılında kurum içerisinde ”İç Eğitmen” olarak görev yapmaya da başladı. VIP Ekibi’nde yer alarak Dönemin Cumhurbaşkanları ve Devlet Üst Düzey Erkanı ile özel statüde çalıştı. Çeşitli Görevleri’ne ek olarak, Eğitmenlik görevini yine dönemsel aşamalar ile yoğun bir şekilde gerçekleştirdi. Yeni uçakların teslim alınması ve yeni destinasyonların hat açılışlarında görev ve sorumluluklar üstlendi.

THY’de bu görevleri gerçekleştirdiği dönemlerde aldığı eğitimlerin yanısıra, Davranış Bilimleri ve Eğitimler, Eğitimci Eğitimi, Yolcu Hizmetleri, Beden Dili, İnsan Performansı Programı, Liderlik Programı, Stres Yönetimi, Zor Kişiler ile Başa Çıkma Teknikleri, İnsan Faktörü, Müşteri Memnuniyeti programlarında eğitimler gerçekleştirdi.

Ayrıca, 2010 – 2011 döneminde Skytrax Yolcu Memnuniyeti Mentoru olarak Skytrax tarafından özel olarak eğitilen grubun içerisine yer aldı. Özellikle Marka Değeri, Kabin Ekibi’nin Marka Taşıma Bilinci, Uçak içerisinde Etkin ve Etkili Sunuş Yapabilme konularında kendisinden sonra gelen nesillere rol model eğitmenlik yaptı.

Almanca ve İngilizce bilen Burçak Tuğcu 2011 yılında THY’den emekli olarak Simya Gelişim Danışmanlık’ın Yönetici Proje Ortaklarından biri oldu. Burçak Tuğcu halen başta Satış ve Hizmet Sektörü olmak üzere bir çok sektör ve alanda Müşteri ve Misafir Memnuniyeti konusunda Marka Değeri ve Bilinci’nin Yansıtılması, Ekip Bütünlüğü ve Takım Çalışması Eğitimleri, Kültür ve İnsan, Bedenin Dili, Kişisel İmaj Yönetimi, Liderlik ve Yönetim, Kuşak çatışmaları, Zor İnsanlarla Başa Çıkma, İletişim, Performans, Eğitimci Eğitimi gibi Davranış Bilimleri alanlarında eğitimler vermekte, danışmanlık ve projeler yürütmektedir.

Aynı zamanda bireysel danışanlarına koçluk ve terapi süreçlerini de yürütmektedir.

Özel yaşamında ilegilendiği hobi ve uğraşılarının başında ise özellikle Binicilik Sporu, Peyzaj ve Botanik gelmektedir.